Srebro i dvije bronce sa Svjetskog kupa u Mađarskoj

Otvoreni svjetski kup u kyokushin karateu te 2. memorijal shihana Furka Kalmana i 38. kup Szolnoka, održan je u istoimenom gradu u Mađarskoj 01. srpnja, uz nastup 460 natjecatelja iz 20 zemalja Afrike, Indije i Europe.

Hrvatski kyokushinkai savez i hrvatski ogranak IKO Matsushima Kyokushinkaikan organizacije  predstavljali su članovi svetonedeljske Domenice: Niko Stojanović, Alen Ćosić i Nika Šemeš.

Naš najuspješniji natjecatelj bio je Alen Ćosić koji je osvojio drugo mjesto u borbama u kategoriji starijih juniora -75 kg te treće mjesto u katama u kategoriji juniora.

Nika Šemeš osvojila je treće mjesto u katama u kategoriji seniorki, dok Niko Stojanović usprkos dobrom nastupu u katama i borbama nije uspio stići do postolja.

Posebno za istaknuti je nastup Alena Ćosića koji je do srebra u borbama stigao sa tri pobjede i porazom u finalnoj borbi.

Više fotografija pogledajte na FB stranicama Karate Kyokushinkai Croatia i Croatian Kyokushinkai Association.

Na slici: Alen, Nika i Niko u društvu trenera senseija Vladimira Sekelja i Tome Fabekovca nakon Otvorenog svjetskog kupa 01. 07. 2023.