37. Szolnok kup i 1. memorijal shihan Furko Kalman

Hrvatski kyokushinkai savez i hrvatski ogranak IKO Matsushima Kyokushinkaikan na 37. otvorenom Szolnok europskom kupu te ujedno i 1. memorijalu shihan Furko Kalman, predstavljali su članovi Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja: Niko Stojanović, Viktoria Klemenčić, Mateo Ćosić i Nika Šemeš.

Turnir je okupio 350 natjecatelja iz Austrije, Gruzije, Hrvatske, Latvije, Mađarske, Njemačke, Poljske, Rumunjske, Srbije i Ukrajine.

Naša najuspješnija natjecateljica bila je Nika Šemeš sa osvojenim 1. mjestom u katama starijih juniorki i 3. mjestom u borbama starijih juniorki – 65 kg.

Mateo Ćosić je osvojio 1. mjesto u borbama mlađih juniora -70 kg, dok je u katama mlađih juniora završio bez osvojene medalje.

Usprkos srčanom nastupu, bez osvojenog postolja završili su Niko Stojanović, kategorija starijih kadeta kate i borbe -65 kg te Viktoria Klemenčić, kategorija mlađih juniorki, kate i borbe -60 kg.

Na slici: Niko, Mateo, Viktoria i Nika uz trenere Tomu Fabekovca i Vladimira Sekelja nakon 37. Szolnok kupa